Account
My Trips
Customer Service
ixigo money
Alerts
Travellers
Mobile Apps
Travel Stories
Logout
Switch to the ixigo trains app for a seamless travel planning experience.

22498Running Status

SMTWTFS
Yesterday
03-12-2021
On Time
Crossed Abu Road at 22:20
Refresh
Updated few seconds ago
Station
Arrival Status
Actual/Scheduled
Departure Status
Actual/Scheduled
DelayPF/Halt
Tiruchchirapali
-
Source
04:46
04:45
1min
-
Source
Karur
76 km
05:55
05:48
05:58
05:50
8min
-
3min
Namakkal
110 km
06:25
06:14
06:26
06:15
11min
-
1min
Salem Jn
161 km
07:11
07:15
07:21
07:20
1min
-
10min
Bangarapet
350 km
10:03
10:33
10:46
10:35
11min
-
43min
Krishnarajapurm
407 km
11:37
11:30
11:39
11:32
7min
-
2min
Banaswadi
413 km
11:59
11:56
12:03
11:58
5min
-
4min
Tumakuru
487 km
13:24
13:19
13:26
13:20
6min
-
2min
Arsikere Jn
584 km
14:37
14:35
14:46
14:40
6min
-
9min
Birur Jn
629 km
15:19
15:20
15:22
15:22
On Time
-
3min
Davangere
744 km
16:43
16:40
16:46
16:42
4min
-
3min
Harihar
757 km
17:00
16:58
17:02
17:00
2min
-
2min
Sss Hubballi Jn
888 km
19:40
20:00
20:10
20:10
On Time
-
30min
Dharwar
908 km
20:33
20:34
20:36
20:36
On Time
-
3min
BELAGAVI
1030 km
23:12
22:50
23:20
22:52
28min
-
8min
Miraj Jn
1167 km
01:29
02:30
02:35
02:35
On Time
-
66min
Sangli
1174 km
02:51
02:47
02:56
02:50
6min
-
5min
Satara
1301 km
04:53
04:57
05:00
05:00
On Time
-
7min
Pune Jn
1446 km
08:05
08:20
08:34
08:30
4min
-
29min
Lonavala
1510 km
09:31
09:33
09:35
09:35
On Time
-
4min
Kalyan Jn
1585 km
11:15
10:57
11:18
11:00
18min
-
3min
Vasai Road
1626 km
12:04
12:00
12:18
12:10
8min
-
14min
Surat
1842 km
14:53
14:40
15:02
14:45
17min
-
9min
Bharuch Jn
1901 km
15:45
15:21
15:47
15:23
24min
-
2min
Vadodara Jn
1972 km
16:37
16:13
16:50
16:18
32min
-
13min
Anand Jn
2007 km
17:21
16:58
17:23
17:00
23min
-
2min
Nadiad Jn
2026 km
17:40
17:14
17:42
17:16
26min
-
2min
Ahmedabad Jn
2072 km
18:22
18:25
18:48
18:40
8min
-
26min
Mahesana Jn
2141 km
20:06
20:06
20:08
20:08
On Time
-
2min
Palanpur Jn
2206 km
21:28
21:28
21:30
21:30
On Time
-
2min
Abu Road
2258 km
22:10
22:10
22:20
22:20
On Time
-
10min
Marwar Jn
2423 km
00:59
00:43
01:01
00:45
16min
-
2min
Jodhpur Jn
2527 km
02:41
02:25
02:51
02:35
16min
-
10min
Bikaner Jn
2803 km
07:08
06:52
07:16
07:00
16min
-
8min
Suratgarh Jn
2985 km
09:46
09:30
09:51
09:35
16min
-
5min
Hanumangarh Jn
3035 km
10:46
10:30
11:11
10:55
16min
-
25min
Shri Ganganagar
3102 km
12:36
12:20
Destination
16min
-
Destination