Switch to the ixigo trains app for a seamless travel planning experience.

11083Running Status

SMTWTFS
Friday
16-08-2019
Arrived 20min early
Reached Kazipet Jn at 14:40
Refresh
Updated 2hr 55min ago
Station
Arrival Status
Actual/Scheduled
Departure Status
Actual/Scheduled
DelayPF/Halt
Lokmanyatilak T
-
Source
11:30
11:30
On Time
-
Source
Thane
17 km
11:56
11:48
11:57
11:50
7min
-
1min
Kalyan Jn
37 km
12:20
12:07
12:28
12:10
18min
-
8min
Nasik Road
171 km
15:23
15:05
15:26
15:10
16min
-
3min
Manmad Jn
244 km
16:24
16:20
16:42
16:25
17min
-
18min
Nagarsol
267 km
17:08
17:29
17:30
17:30
On Time
-
22min
Lasur
322 km
18:14
18:07
18:16
18:08
8min
-
2min
Aurangabad
356 km
18:45
18:25
19:04
18:30
34min
-
19min
Jalna
419 km
19:51
19:28
19:53
19:30
23min
-
2min
Parbhani Jn
533 km
22:02
22:28
22:30
22:30
On Time
-
28min
Purna Jn
562 km
23:30
23:35
23:54
23:40
14min
-
24min
H Sahib Nanded
592 km
00:28
00:28
00:36
00:30
6min
-
8min
Mudkhed
615 km
01:04
01:18
01:21
01:20
1min
-
17min
Bhokar
636 km
01:40
01:59
02:00
02:00
On Time
-
20min
Himayatnagar
672 km
02:37
02:49
02:50
02:50
On Time
-
13min
Kinwat
731 km
03:40
03:59
04:00
04:00
On Time
-
20min
Adilabad
776 km
04:51
05:15
05:20
05:20
On Time
-
29min
Pimpalkhuti
797 km
05:54
06:28
06:30
06:30
On Time
-
36min
Wani
864 km
08:16
08:16
08:17
08:17
On Time
-
1min
Majri Khadan
874 km
08:45
08:34
08:46
08:35
11min
-
1min
Chandrapur
909 km
09:38
09:22
09:42
09:24
18min
-
4min
Balharshah
923 km
10:07
10:40
10:45
10:45
On Time
-
38min
Sirpur Kagazngr
992 km
11:42
11:25
11:43
11:26
17min
-
1min
Bellampalli
1031 km
12:13
11:50
12:14
11:51
23min
-
1min
Manchiryal
1050 km
12:35
12:07
12:37
12:08
29min
-
2min
Ramagundam
1064 km
12:53
12:19
12:54
12:20
34min
-
1min
Peddapalli
1082 km
13:17
12:49
13:19
12:50
29min
-
2min
Jamikunta
1121 km
13:48
13:16
13:50
13:17
33min
-
2min
Kazipet Jn
1166 km
14:40
15:00
Destination
On Time
-
Destination