more
Account
My Trips
Customer Service
ixigo money
Alerts
Travellers
Logout
Switch to the ixigo trains app for a seamless travel planning experience.

04312Running Status

SMTWTFS
Friday
23-07-2021
Today
27-07-2021
Tomorrow
28-07-2021
Overall delay: 33min
Reached Gandhidham Bg at 17:22
Refresh
Updated 14min ago
Station
Arrival Status
Actual/Scheduled
Departure Status
Actual/Scheduled
DelayPF/Halt
Bhuj
-
Source
15:50
15:50
On Time
-
Source
Anjar
42 km
16:22
16:22
16:24
16:24
On Time
-
2min
Adipur
49 km
16:33
16:33
16:35
16:35
On Time
-
2min
Gandhidham Bg
58 km
17:22
16:55
17:53
17:20
27min
1
31min
Bhachau Bg
95 km
18:21
17:48
18:23
17:50
33min
2
2min
Samakhiali B G
111 km
18:38
18:05
18:40
18:07
33min
3
2min
Halvad
196 km
19:39
19:06
19:41
19:08
33min
1
2min
Dhrangdhra
227 km
20:12
19:39
20:14
19:41
33min
-
2min
Viramgam Jn
293 km
21:06
20:33
21:08
20:35
33min
-
2min
Chandlodiya
347 km
22:35
22:02
22:40
22:07
33min
-
5min
Mahesana Jn
411 km
23:21
22:48
23:23
22:50
33min
-
2min
Palanpur Jn
475 km
01:03
00:30
01:05
00:32
33min
-
2min
Abu Road
528 km
01:53
01:20
02:03
01:30
33min
-
10min
Falna
627 km
03:10
02:37
03:12
02:39
33min
-
2min
Marwar Jn
693 km
04:06
03:33
04:08
03:35
33min
-
2min
Sojat Road
714 km
04:27
03:54
04:29
03:56
33min
-
2min
Beawar
780 km
05:18
04:45
05:20
04:47
33min
-
2min
Ajmer Jn
833 km
06:28
05:55
06:38
06:05
33min
-
10min
Kishangarh
858 km
07:14
06:41
07:16
06:43
33min
-
2min
Naraina
902 km
07:48
07:15
07:50
07:17
33min
-
2min
Phulera Jn
913 km
08:04
07:31
08:06
07:33
33min
-
2min
Jaipur
967 km
08:58
08:25
09:13
08:40
33min
-
15min
Gandhinagar Jpr
973 km
09:21
08:48
09:24
08:51
33min
-
3min
Getor Jagatpura
978 km
09:32
08:59
09:34
09:01
33min
-
2min
Dausa
1029 km
10:08
09:35
10:10
09:37
33min
-
2min
Bandikui Jn
1058 km
10:34
10:01
10:39
10:06
33min
-
5min
Rajgarh
1082 km
10:58
10:25
11:00
10:27
33min
-
2min
Alwar
1119 km
11:30
10:57
11:33
11:00
33min
-
3min
Khairthal
1145 km
11:51
11:18
11:53
11:20
33min
-
2min
Rewari
1193 km
12:58
12:25
13:03
12:30
33min
-
5min
Pataudi Road
1214 km
13:26
12:53
13:28
12:55
33min
-
2min
Garhi Harsaru
1234 km
13:43
13:10
13:45
13:12
33min
-
2min
Gurgaon
1244 km
13:54
13:21
13:56
13:23
33min
-
2min
Palam
1258 km
14:07
13:34
14:09
13:36
33min
-
2min
Delhi Cantt
1261 km
14:15
13:42
14:17
13:44
33min
-
2min
Delhi S Rohilla
1271 km
14:37
14:04
14:39
14:06
33min
-
2min
Old Delhi
1275 km
15:08
14:35
15:28
14:55
33min
-
20min
Ghaziabad
1296 km
16:07
15:34
16:09
15:36
33min
-
2min
Pilkhua
1321 km
16:35
16:02
16:37
16:04
33min
-
2min
Hapur
1333 km
16:53
16:20
16:58
16:25
33min
-
5min
Gajraula Jn
1383 km
17:40
17:07
17:41
17:08
33min
-
1min
Amroha
1406 km
18:06
17:33
18:08
17:35
33min
-
2min
Moradabad
1437 km
19:03
18:30
19:08
18:35
33min
-
5min
Rampur
1464 km
19:38
19:05
19:40
19:07
33min
-
2min
Milak
1487 km
20:04
19:31
20:06
19:33
33min
-
2min
Bareilly
1527 km
21:08
20:35
Destination
33min
-
Destination